תכנון פרגולה – כל מה שצריך לדעת

פרגולות הן מבנה ארעי יפהפה ורב־תכליתי שמתאים לכל אחד מאזורי הבית החיצוניים ונראה נהדר גם במרפסת, גם בגינה וגם בחצר. אם אתם רוצים לבנות לעצמכם מפלט קסום בגינה, אם אתם רוצים לשדרג את המרפסת, או אם אתם חולמים לשפר את החזות של הבית, פרגולה מעוצבת היא הדבר הנכון בשבילכם, וכדאי לכם להתחיל בתהליך התכנון.

במדריך המקיף הזה נדבר על כל מה שצריך לדעת על תכנון פרגולה – נדבר על סוגי פרגולות, נבדיל בין השימוש שלהן במרפסת הביתית ובין השימוש שלהן בגינה או בחצר ונעזור לכם לתכנן את הפרגולה המתאימה לכם. אנחנו בכתום מתמחים בתכנון פרגולות ובעיצוב, בייצור ובהתקנה שלהן ונוכל לסייע לכם בתהליך. מוכנים? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על תכנון פרגולה.

 

תכנון פרגולה למרפסת

פרגולה מוסיפה ייחודיות אלגנטית לכל המרפסות – קטנות וגדולות כאחד. מלבד היופי הבלתי מעורער שלה הפרגולה מקרה מרפסות שאין להן תקרה, מוסיפה להן צל ומאפשרת לבני הבית ליהנות ממרחב חיצוני איכותי ומטופח בכל שעה ובכל עונה. השלב הראשון בתהליך תכנון פרגולה למרפסת הוא לבחור את חומרי הגלם ולהתאים אותה לשטח המרפסת ולצרכים של בני הבית.

 

חומרי גלם לפרגולה למרפסת

פרגולה מעץ

פרגולות עץ מעשירות את הבית ביופי טבעי ובאווירה כפרית. אפשר להשתמש בעץ ארז, בעץ אורן או בחומרים מרוכבים. לעץ יש קסם קלסי שאי אפשר להכחיש, והוא מתאים לבתים בכל סגנון.

פרגולה מאלומיניום

פרגולות אלומיניום הן חלופה מודרנית וחסכונית לפרגולות עץ. הן קלות משקל, עמידות ומעוצבות בסגנונות רבים. אם אתם רוצים לשדרג את המרפסת עם פרגולה מודרנית ויפה שאינה צריכה תחזוקה, כדאי שתבחרו בפרגולת אלומיניום.

פרגולה מברזל

פרגולות ברזל הן מבנה יציב, חזק ועמיד. אפשר לעצב אותן בעיצובים מודרניים או בעיצובים קלסיים, והן נראות מלוטשות ויפות גם בחלוף השנים. רוצים להוסיף למרפסת נופך מודרני רב־עוצמה? לכו על פרגולת ברזל.

לעצב פרגולה למרפסת

אחרי שתחליטו על חומר הגלם לפרגולה שלכם, מדדו את שטח המרפסת לפי מחשבון תכנון פרגולה שמכפיל את אורך המרפסת ברוחבה ומוסיף לנתונים את גובהה כדי לחשב את השטח לפרגולה. מומלץ להתייעץ איתנו בכתום בתהליך המדידה. אנחנו גם נעזור לכם להתאים את הפרגולה לצרכים שלכם ונוודא שהיא תיראה נפלא גם מתוך הבית וגם מבחוץ.

 

להתקין פרגולה במרפסת

בחרתם חומר גלם, מדדתם את המרפסת והחלטתם על המבנה? נהדר. הגיע הזמן לייצר את הפרגולה ולהתקין אותה. תהליך הייצור לא אורך זמן וההתקנה בשטח נמשכת כמה שעות. במרבית המקרים אין צורך לקבל היתרים לפרגולה במרפסת כיוון שפרגולה היא מבנה ארעי (יש לוודא מול הרשות המקומית). כן חשוב לוודא שהפרגולה יציבה, בטוחה לשימוש במרפסת ויכולה לעמוד בפגעי מזג אוויר כמו רוחות חזקות, סערות, ברקים, גשם וברד. ואת זה אנחנו נוודא בשבילכם; לכם נשאר ליהנות מהתהליך ולהתפעל מהתוצאה הסופית.

 

תכנון פרגולה לגינה

פרגולות לגינה הן מבנה חיצוני נהדר שמשתלב היטב בסביבה ומעשיר את חזות הבית. אפשר להתקין אותן ביציאה למרפסת, ליד הבריכה, במרכז הבוסתן או באזור החניה. יש להן שימושים רבים כל כך, ואם הן מתוחזקות היטב, הן יכולות להעלות את ערך הנכס ולהשפיע על האטרקטיביות שלו. תכנון פרגולה לגינה מצריך קפדנות ודקדקנות, ולכן מומלץ לעבוד עם צוות המומחים של כתום כדי להפיק את המרב מהגינה שלכם.

 

חומרי גלם לפרגולה לגינה

תכנון פרגולה מעץ

פרגולות עץ משתלבות בטבעיות בצמחיית הגינה ומטפחות בה אווירה נעימה ומזמינה. בתהליך תכנון פרגולה מעץ לגינה אפשר להשתמש בסוגי עץ שונים ובסגנונות עיצוב מיוחדים ולהתאים אותם להעדפות שלכם ולתנאי האקלים בסביבה. הארז הוא חומר גלם מבוקש לפרגולות בגינה בשל עמידותו לריקבון ולחרקים. גם כאשר רוכשים פרגולה מעץ כדאי לוודא כי העץ מחוטא ועבר צביעה איכותית.

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום מתאימות מאוד לגינות ביתיות קטנות ובמיוחד לבתים שמעוצבים בסגנון מודרני. האלומיניום עמיד למשקעים, אינו מושפע מתהליכי שיתוך ונראה חדש ויפה גם כעבור שנים רבות. אין צורך לתחזק אותו ואפשר לעצב אותו בסגנונות שונים לפי הצרכים של בני הבית. העיצוב המלוטש והמינימליסטי של פרגולות אלומיניום מתאים לגינות מודרניות.

פרגולות ברזל

פרגולות ברזל עמידות מאוד ונראות כיצירת אומנות מרשימה במרכז הגינה. הן מתאימות במיוחד לחצרות גדולות עם שטחים ירוקים נרחבים או לאזור החניה של הבית. אי אפשר להכחיש את המסיביות של הברזל, ולכן הוא חומר גלם אידיאלי לפרגולות גינה.

 

להתקין פרגולה בגינה

התחילו את תהליך התכנון במדידות. החליטו איזה אזור בגינה הכי מתאים לפרגולה, ובדקו אם אפשר לשתול בו צמחים משתרעים או מטפסים כדי להעשיר את הפרגולה ולהעמיק את יופייה. צרו איתנו קשר עוד בשלב המדידות, ויחד נוודא שהפרגולה החדשה שלכם לא רק תשתלב היטב בגינה אלא גם תטביע בה חותם.

מתכנון הפרגולה עד להתקנה

 

8 נקודות חשובות בתהליך תכנון פרגולה

  1. מטרה ותפקוד – קבעו את המטרה העיקרית של הפרגולה (למשל, צל, מראה אסתטי, פינת אוכל וכו'). חישבו על השימוש בפרגולה, האם ישמש לצורך אירוח, גינון או פינת רגיעה או כל השימושים גם יחד.
  2. מיקום – בחרו מיקום מתאים לפרגולה תוך חשיבה על גורמים כמו אור השמש, כיוון הרוח ופרטיות.
  3. גודל וקנה מידה – קבעו את גודל הפרגולה לפי השטח הפנוי והשימוש המיועד. ודאו שקנה ​​המידה של הפרגולה מתאים לגודל הגינה או המרפסת שלכם.
  4. חומרים – בחר חומרים עמידים ועמידים בפני מזג אוויר כגון אלומיניום או ברזל
  5. עיצוב וסגנון – בחרו עיצוב וסגנון התואמים את הארכיטקטורה של הבית שלך ואת הנושא הכללי של הגינה שלך. הפרגולה צריכה "לדבר" באותה שפה. שילוב אלמנטים דקורטיביים, כגון צמחייה או פינות ישיבה כדי להוסיף עניין ויזואלי.
  6. אפשרויות קירוי – החליטו על סוג הקירוי, האם הוא פתוח, מקורה או מקורה חלקית. יש לשקול אפשרויות כמו סנטף, יריעות PVC או סוכך.
  7. היתרים – בדקו את חוקי הבנייה והתקנות המקומיים כדי לקבוע אם אתם צריכים היתרים מיוחדים עבור הפרגולה שלך.
  8. תְאוּרָה – תכננו תאורה כדי לשפר את האווירה, כגון אורות מחרוזת, פנסים או גופי LED משולבים. המלצה חמה להתקנת שקעי חשמל בפרגולה

 

תכנון פרגולה – שלב אחר שלב

ייעוץ

השלב הראשון בתכנון פרגולה הוא קבלת ייעוץ. הצוות המקצועי של כתום יגיע אליכם הביתה כדי למדוד את השטח, להגדיר את הצרכים, להציע את חומר הגלם ואת תכונות המבנה וכדי לסגור על התקציב.

פיתוח ועיצוב

לאחר איסוף הנתונים צוות כתום יתפנה לשלב השני בתכנון הפרגולה ויכין תוכנית. התוכנית תתבסס על גודל השטח, על התכונות הרצויות ועל הצרכים שלכם ויעבוד בשיתוף פעולה איתכם כדי לוודא שהתוצאה הסופית תהלום את החזון.

בחירת חומרי הגלם

השלב השלישי בתכנון פרגולה הוא בחירת חומרי הגלם. זהו שלב חשוב מאוד כיוון שלכל חומר גלם יש מאפיינים ייחודיים. חשוב לציין שאם קשה לכם להחליט על חומר הגלם ואתם אוהבים את כולם, נוכל לעצב לכם פרגולה יפהפייה עם שני חומרי גלם או יותר. פרגולות משולבות נראות כיצירות מופת של ממש, והן אהובות במיוחד על הישראלים.

ייצור

השלב הרביעי בתכנון פרגולה הוא שלב הייצור במפעל. בין שתבחרו בפרגולה מעץ או מאלומיניום, ובין שתבחרו בפרגולה מברזל או בפרגולה משולבת, תהליך הייצור יכלול חומרים איכותיים בלבד.

התקנה

התקנה מקצועית הכרחית לפרגולה יציבה, בטיחותית ועמידה. אנחנו בכתום נעזור לכם להגשים את חלום הפרגולה ונוודא שהתוצאה הסופית תהיה מדהימה ותשמש אתכם שנים רבות.

 

בואו לראות את הפרגולה החדשה שלכם בכתום

חברת כתום נהנית מוניטין רב־שנים של מקצועיות ואיכות, והפרגולות שלנו מעטרות מרפסות, גינות וחצרות רבות ברחבי הארץ. ביותר משלושים שנות עבודה למדנו לבחור את חומרי הגלם האיכותיים והטובים ביותר, למדנו להכיר את הצרכים שלכם, הלקוחות, ולמדנו מה הסוד לאריכות ימים של פרגולות.

רוצים להתקין פרגולה יפהפייה במרפסת, בגינה או בחצר? לא מספיק לעצב פרגולה, לייצר אותה במפעל ולהתקין אותה; צריך לדעת איך לבחור את חומרי הגלם המשובחים, צריך לדעת איך להתקין אותה במקצועיות, וצריך לדעת איך לתחזק אותה בקביעות ולוודא שהיא עמידה, יציבה ובטוחה לשימוש כדי שתשמש את הלקוחות במשך שנים רבות.

בין שאתם חולמים על מרפסת יפה ומטופחת, ובין שאתם רוצים להעשיר את הגינה או להוסיף ערך לנכס, אתם צרכים פרגולה יפה, חזקה ואיכותית, ואתם גם צריכים צוות שיתקין אותה באהבה. הפרגולות של כתום נוצרות באהבה, וזה הסוד שלנו. אז צרו קשר ובואו להכיר את הפרגולה החדשה שלכם; היא מחכה לכם אצלנו.

תכנון פרגולה
לייעוץ מקצועי - השאירו פרטים ונחזור בהקדם
אולי יעניין אותך גם...
לקוחות ממליצים
למידע וייעוץ מקצועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן