זה מה שדרוש לפרגולה בטיחותית

אם אתם עוסקים בעיצוב של מרחבי הבית החיצוניים, אתם ודאי יודעים שיש מעט מאוד מבנים חיצוניים שמשתווים ליופי האסתטי ולתועלת של הפרגולה. המבנים המרהיבים האלה לא רק נותנים צל ומחסה תחת כיפת השמיים אלא גם מוסיפים יוקרה ותחכום לחצר האחורית, לגינה או למרפסת.

עם זה, כמו בכל מבנה אחר גם בפרגולה הבטיחות צריכה לעמוד בראש סדר העדיפות שלכם, ואין להתעלם מנושאי הבטיחות בזמן תכנון הפרגולה והתקנתה. במאמר זה נברר מה צריך להוסיף לפרגולה או להתקין בה כדי שתהיה בטיחותית ותשמש את בני הבית במשך שנים רבות. זה מה שדרוש לפרגולה בטיחותית:

 

1. חומרים איכותיים

התשתית של כל פרגולה בטיחותית מורכבת מחומרי גלם איכותיים. יש להשתמש בחומרי עץ או מתכת חזקים ועמידים שיכולים לעמוד בפני פגעי האקלים (פרגולות אלומיניום מומלצות מאד כחומר איכותי ועמיד), לשמור על יציבות ולהאריך ימים.

 

2. בנייה מיטבית

נוסף לחומרי גלם איכותיים, תהליך בניית הפרגולה משפיע על יציבותה ועל בטיחותה. חשוב לוודא שהמבנה מתוכנן, מיוצר ומותקן בהלימה לתקנים ישראליים. בנייה לפי התקן כוללת עיגון מיטבי לקרקע או לרצפה ואבטחת החיבור בין הקורות כדי לשמור על היציבות של הפרגולה גם בתנאים אקלימיים או סייסמיים קיצוניים.

 

3. בטיחות אש

אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל הנוגע לבטיחות הפרגולה הוא בטיחות אש. למרבה הצער, מרבית הפרגולות הנבנות בארץ אינן מותאמות לנוהלי בטיחות אש. למה חשוב להתאים את הפרגולות לנוהלי בטיחות אש? כיוון שהפרגולות מותקנות באזורי הבית החיצוניים ולרוב ליד תנורי גריל גדולים, בורות אש או מקורות חום אחרים.

אם הפרגולה שלכם מותקנת בגינה או בחצר, ויש בה או לידה תנור גריל,  חשוב שתנקטו משנה זהירות. דרך אחת להתמודד עם סכנת ההתלקחות היא בהתקנת ספרינקלרים. אלה הם מתזי מים שמופעלים אוטומטית אם פורצת שריפה, וטמפרטורת הסביבה עולה ל־70 מעלות. מומלץ להתקין את הספרינקלרים בתקרת הפרגולה או במבנה הסמוך אליה, ולוודא שאין תקלה במערכת המים.

 

4. אוורור מרבי

פתחי אוורור חיוניים לבטיחות של בני הבית השוהים בפרגולה, ובמיוחד בחודשי הקיץ החמים. ודאו שזרימת האוויר בפרגולה נאותה, ושאין בה הצטברות של חום ולחות שפוגעים בהנאת השימוש בפרגולה ומהווים סכנה בריאותית. אפשר להתקין בפרגולה גג מרפפות מתכווננות או לקרות אותה בסוככים חשמליים ולאפשר לאוויר לנוע בחופשיות בתוך המבנה ומחוצה לו.

 

5. תחזוקה שוטפת

גם הפרגולה החזקה והיציבה ביותר מצריכה תחזוקה שוטפת כדי לשמור עליה ועל בטיחותה. בדקו את הפרגולה מפעם לפעם; חפשו תהליכי בלאי, ריקבון או שיתוך. טפלו בכל בעיה מייד כדי למנוע נזק וכדי לשמור על שלמות המבנה. כמו כן, שמרו על הניקיון בשטח שמסביב לפרגולה. עשבו עשבים שוטים וגזמו ענפים מהשיחים ומהעצים שצומחים קרוב לפרגולה.

 

6. שמרו על הבטיחות

לבסוף, שמרו על כללי הבטיחות בפרגולה ובמיוחד על כללי בטיחות אש. אם אתם מבשלים בתנורי גריל ליד הפרגולה או בתוכה, אל תעזבו את עמדת הבישול וודאו שיש לידכם צינור מים או מטפה. השתדלו לא לבשל ליד הפרגולה כשהטמפרטורות גבוהות בעונת הקיץ, והרחיקו מהפרגולה עשבים יבשים או ענפים. ספרו לכל בני המשפחה על התנהגות בטיחותית בפרגולה ותוכלו להמשיך וליהנות בה במשך שנים רבות.

 

לשמור על הבטיחות וליהנות מהפרגולה

פרגולה בטיחותית היא לא רק תוספת יפה למרחבי הבית החיצוניים אלא גם מבנה מרהיב שבו תוכלו לשהות, להירגע וליהנות ביחד. אם תשתמשו בחומרי בנייה איכותיים ותקפידו על בנייה מיטבית, על יציבות המבנה ובטיחותו, על אוורור נאות ועל תחזוקה שוטפת ותשמרו על התנהלות בטיחותית בפרגולה יחד עם שאר בני הבית, תוכלו ליצור סביבה חיצונית בטוחה ומזמינה שתשמש אתכם שנים רבות. זכרו שבכל הנוגע לבטיחות, אי אפשר להיות זהירים מדי. שמרו על כללי הבטיחות בפרגולה ומסביבה ושמרו גם על הפרגולה שלכם; כך תדעו שעשיתם הכול כדי להגן גם על המבנה וגם על עצמכם ועל כל בני הבית.

רוצים להתקין בגינה, במרפסת או בחצר פרגולה יפה, איכותית ובטיחותית? צרו קשר עם כתום. הצוות שלנו יסביר לכם על תהליך העיצוב, הייצור והתכנון של הפרגולה ועל כל מה שדרוש כדי להבטיח את הבטיחות שלה. אז הרשו לעצמכם להתחדש בפרגולה חדשה, מרהיבה ובטיחותית. דברו איתנו; אנחנו מחכים לכם.

בטיחות בפרגולה
לייעוץ מקצועי - השאירו פרטים ונחזור בהקדם
אולי יעניין אותך גם...
לקוחות ממליצים
למידע וייעוץ מקצועי
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן